• Najważniejsze osiągnięcia

• Uczniowie biorą udział w konkursach dotyczących bezpieczeństwa drogowego, tematyki zdrowotnej, ppoż, artystycznych, uczestniczą w zawodach sportowych. Osiągają na miarę swoich mozliwości czołowe likaty i wyróżnienia np.:

- Gminny konkurs plastyczny " Zapobiegamy pożarom" - I, II, III miejsca w zależności od kategorii wiekowej,

- Gminny konkurs " Spotkanie z poezją" - udział w konkursie powiatowym,

- Coroczny udział w Gminnych Biegach Przełajowych - I, II, III miejsca w zależności od kat. wiekowej, medake w tej   konkurencji zdobywają również 6-latki.

Ponadto do osiągnięć można zaliczyć: systematyczne rozwijanie bazy dydaktycznej oraz polepszenie warunków pracy i nauki m.in. poprzez udział w programach   rządowych i projektach unijnych takich jak:

- Europejski projekt " Młodzi Europejczycy to My",

- Projekt - Indywidualizacja procesów nauczania uczniów klas I-III,

- Program " Umiem pływać",

- Program "Książki naszych marzeń",

- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa,

- Program edukacyjny " Ratujemy i uczymy ratować",

- Projekt "Dodatkowe zajęcia dla Jasia i Małgosi",

- Projekt "Punkty przedszkolne bez barier".