• Jasełka 2018r.

21.XII. w naszej szkole, odbyły się Jasełka, w których wystąpiły pięcio i sześciolatki. Dzieci przedstawiły Boże Narodzenie i śpiewały kolędy. Wielką niespodzianką dla wszystkich dzieci z naszej szkoły były paczki przygotowane przez Pastora z Ostródy.

Jasełka 2018r. - Obrazek 1 Jasełka 2018r. - Obrazek 2 Jasełka 2018r. - Obrazek 3 Jasełka 2018r. - Obrazek 4 Jasełka 2018r. - Obrazek 5 Jasełka 2018r. - Obrazek 6 Jasełka 2018r. - Obrazek 7 Jasełka 2018r. - Obrazek 8 Jasełka 2018r. - Obrazek 9 Jasełka 2018r. - Obrazek 10 Jasełka 2018r. - Obrazek 11 Jasełka 2018r. - Obrazek 12

więcej zdjęć w zakładce Album Fotograficzny

• INFORMACJA

NASZA SZKOŁA PRZYŁĄCZYŁA SIĘ DO AKCJI " RAZEM NA ŚWIĘTA". W ZWIĄZKU Z CZYM OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W OSTRÓDZIE, KTÓRA TRWAC BĘDZIE DO 14.12.2018r.

DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW

- Obrazek 1

• Dnia 05.12.2018r w ramach projektu "Punkty Przedszkolne bez barier", odwiedziła nasze pociechy Pani z Agencji Artystycznej Invisible Man.

Prowadziła z dziećmi warsztaty tworzenia świec żelowych. Było mnóstwo zabawy, dzieci czynnie i z wielką chęcią angażowały się w wykonanie swojej świecy, którą później pięknie zapakowaną zabierały do domu.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

To ważny dzień zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zorganizowaliśmy naszym dzieciakom warsztaty, na których dowiedziały się jakie mają prawa, że są przez nas kochane i chronione. Dzieci w grupach wykonały plakaty, na których rysowały swoje prawa, obejrzały film pt "Neema", z którego dowiedziały się, że nie wszystkie dzieci na świecie moga chodzić do szkoły, uczyć się i rozwijać swoje zainteresowania. Ale wiedzą też, że jest organizacja pomagająca takim dzieciom czyli UNICEF.

• Teatr Władca Lalek

Teatr Władca Lalek odwiedził nasze dzieci z "Jasia i Małgosi". Dzieci obejrzały kabaretowy spektakl oparty na znanej wierszowanej bajce Jana Brzechwy, Czerwony Kapturek . Główna bohaterka to lalka z wielką sympatyczną buźką jak z dziecięcych rysunków. Wilk to jegomość w długim skórzanym płaszczu, poczciwa Babcia i oczywiście bohaterski lecz niezbyt rozgarnięty Gajowy. Spektakl pełen piosenek i zaskakującej, wartkiej akcji był wspaniałą zabawą dla małych i dużych.

• 100 lecie Niepodległości

W dniu 9 listopada uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice uczcili setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uroczystą akademią.

Pani Dyrektor rozpoczęła od przypomnienia zgromadzonym kilku najważniejszych informacji z historii walki Polaków o wo

• ŚNIADANIE DAJE MOC

Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".

Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością. Od kilku dni gromadziły potrzebne produkty. I wreszcie się stało.... Dziś zajęcia zamiast w klasie rozpoczęły się w szkolnej stołówce. Najpierw dzieci musiały przekonać swoje panie, dlaczego tak ważne jest codzienne śniadanie i czy rzeczywiście daje ono moc. Potem już w grupach myły, obierały, kroiły, smarowały, zdobiły, układały. A na koniec wspólnie ze smakiem zajadały to, co przygotowały. Nie brakowało przy tym emocji. Dzieci były bardzo przejęte i zaangażowane co widać z pewnością na zdjęciach. ŚNIADANIE DAJE MOC.

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

W dniu 26 pażdziernika 2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Głównym celem uroczystości było włączenie uczniów klasy pierwszej do społeczności uczniowskiej szkoły podstwawowej. Ślubowanie uświetnili swoją obecnością rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie klasy drugiej i oddziału zerowego z wychowawcami. Na przywitanie ciepłe, pełne życzliwości słowa uczniów klasy pierwszej skierowała Pani Dyrektor.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ODBĘDZIE SIĘ DNIA

03.09.2018r o godz. 830

• DNIA 31.08.2018r O GODZ. 900- 1100

W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE INTEGRACYJNO - ORGANIZACYJNE

NA KTÓRE SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW Z DZIEĆMI

• DNI RODZINY

Jak co roku, nasza szkoła obchodziła Dni Rodziny. Były występy, tańce i przedstawienie pt: "Kopciuszek". Pierwsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej natomiast druga na boisku szkolnym, w której brali czynny udział uczniowie wraz z rodzicami. Były własnoręcznie wykonane stroje rycerskie, przeciaganie liny, rzut podkową do celu, bitwy rycerskie, jazda na " koniku".

• Teatr DUET u "Jasia i Małgosi"

We wtorek tj. 12.06 do „Jasia I Małgosi” przybył dobrze znany i lubiany Teatr Duet. Tym razem opowieść o Sówce mądrej główce zaprowadziła dzieci do krainy książek i mądrości. Sztuka miała na celu przybliżenie dzieciom korzyści z czytania książek. Maluchy dowiedziały się, że książka przybliża świat, rozwija wyobraźnię oraz pozwala w sposób zabawny i miły spędzić wolne chwile. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością uczestniczyły w przedstawieniu. Nie zabrakło śmiechu, wspólnego śpiewania oraz dobrej zabawy.

Piątek 17.05.2024