04.11.2021r

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

Zachęcamy do udziału w konkursie by poprzez różnego rodzaju techniki plastyczne przedstawić i pokazać jak widziana jest strażacka służba oczami innych.

Prace oceniane są w pięciu grupach wiekowych (przedszkola, kl. I-IV i kl. V-VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe).

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Europa i Ja

02.11.2021r

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ EUROPA I JA“. Projekt będzie realizowany w naszej świetlicy szkolnej a relację tego projektu zobaczycie na stronie internetowej szkoły. Celem projektu jest przybliżenie uczniom informacji o państwach europejskich. Wszystkie dodatkowe informacje o projekcie znajdziecie państwo w zakładce świetlica szkolna oraz na profilu Ogólnopolski Projekt Edukacyjny EUROPA I JA.

• HALLOWEEN

29.10.2021r w punkcie przedszkolnym obchodziliśmy HALLOWEEN z tej okazji dzieci w charakterystycznych przebraniach bawiły się przygotowując dynie. Po skończonej pracy dzieci wzięły udział w słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

• Informacja dla rodziców

02.11.2021r

Informujemy, że 12 listopad 2021r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Liwie. Rodzice, którzy potrzebują dla swoich dzieci opieki w tym dniu, proszeni są o zgłoszenie takiej informacji w terminie do 09 listopad 2021r u wychowawców klas oraz podanie w jakich godzinach dziecko potrzebować będzie opieki.

• Dzień dyni.

29.10.2021r

Dnia 29.10. 2021r w oddziale przedszkolnym odbył sie DZIEŃ DYNI.

Z przyniesionych dyń dzieci wyczarowały ciekawe i wesołe wzory. Zabawa przy tym była niesamowita!!!!

To był bardzo udany dzień, a resztki z dyni można było znaleźć wszędzie.

• Sprawozdanie z akcji "Szkoła Pamięta"

29.10.2021r

W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła z ochotą wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Nauczyciele wspólnie z uczniami podjęli szereg działań. Obejmowały one:

Porządkowanie Grobu Nieznanego Żołnierza na zabytkowym cmentarzu z XIX w Liwie – uczniowie naszej szkoły uporządkowali grób, którym nasza szkoła opiekuje się co roku. Była to kolejna okazja aby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

• Szkoła pamięta

28.10.2021r

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

• Podaruj książkę

27.10.2021r Inicjatywa „Podaruj książkę bibliotece”

Drodzy Rodzice,

Rada Rodziców oraz Biblioteka Szkolna zapraszają wszystkich czytelników i sympatyków czytania książek do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece”. Akcja polega na dobrowolnym podarowaniu naszej szkolnej bibliotece książek, które jej czytelnicy – czyli nasze dzieci – z chęcią przeczytają.

• Uwaga

25.10.2021r

Drodzy Rodzice

Jeśli w ostatnim czasie zmieniliście Państwo numery telefonów bądź emaili, to bardzo prosimy o zaktualizowanie kontaktów u wychowawców klas.

• Ważny komunikat.

Informacja dla rodziców, zwłaszcza dzieci z klas 0.

Przedłużony termin składania oświadczeń – Granty PPGR

do piątku 29 października br. do godz. 15:15.

Urząd Miasta i Gminy Miłomłyn przedłuża termin składania dokumentów w ramach Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - „Granty PPGR”.

15.10.2021r

Na ten dzień PIERWSZAKI długo czekały. Dziś były uroczyście pasowane na uczniów i przyjęte do braci szkolnej. Nie było to jednak takie proste. Pani dyrektor postawiła warunek. Najpierw pierwszaki musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Pierwszoklasiści odważnie wzięli się do dzieła. Rozpoczęli uroczyście polonezem. Niejednej mamie łezka zakręciła się w oku. Zaprezentowali też swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Pierwszakom dzielnie pomagali drugoklasiści, a nawet niektórzy uczniowie z klasy 3. Pani dyrektor i rodzice byli pod wielkim wrażeniem, widząc co potrafią pierwszaki. Po złożeniu ślubowania i uroczystym pasowaniu na uczniów nadeszła pora na prezenty, a tych pierwszaki dostały sporo. Był to bardzo ważny i pełen wrażeń dzień dla uczniów I klasy.

• Odpłatność za obiady

Dzienny koszt obiadu w roku szkolnym 2021/2022 wynosi 4,50 zł

Wpłat za obiady można dokonać na konto nr: 46 8831 1025 2003 0300 0840 0011 lub w sekretariacie szkoły.

Przy dokonywaniu przelewu bankowego należy wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy opłata

Za miesiąc WRZESIEŃ wpłaty należy dokonać do 24.09.2021r.

• Dowóz dzieci do szkół

Punkty zbiorcze oraz godziny odjazdów autobusów dowożących dzieci przez Gminę Miłomłyn do szkół podstawowych

w Miłomłynie, w Liwie i w Bynowie w roku szkolnym 2021/2022

6:30 Boguszewo - przystanek,

6:35 Zalewo - przystanek,

6:37 Liwa Kolonia,

6:45 Rogowo - przystanek,

6:51 Liwa - przy szkole,

• Komunikat Dyrektora

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Informujemy, że uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się na boisku szkolnym przy budynku głównym szkoły. W razie niesprzyjających warunków pogodowych uroczystość odbędzie się na sali gimnastycznej. 1 września 2021 r. o godzinie 9.00

Po uroczystości rodzice udają się na spotkanie do klas z wychowawcami poszczególnych oddziałów. Prosimy w tym dniu o zadeklarowanie czy dziecko będzie korzystało z obiadów szkolnych oraz czy potrzebuje opieki świetlicowej. Kryteria przyjęć uczniów na świetlicę szkolną znajdują się w zakładce Świetlica Szkolna a także w Statucie szkoły.

Czwartek 02.05.2024